Fundacja przy współpracy z Caritas Diecezji Gliwickiej włączyła się w akcję pomagania uchodźcom przybywającym do Gliwic , jak również do miast ościennych. Pomoc polega na zbiórce żywności długoterminowej , środków higienicznych , odzieży, zabawek dla dzieci  itp. Z zebranych artykułów są tworzone paczki , które przekazujemy osobom zgłaszającym się zarówno do Fundacji Hedvigis , czy Caritas  i oczekują takiej  pomocy . Staramy się również udzielać informacji  o placówkach związanych z miejscami noclegowymi ,czy uruchomionych  punktach rejestracji obywateli Ukrainy, oraz o innych pobliskich miejscach gdzie wydawana jest żywność, odzież osobom przybywających  z terenów wojennych . Zbiórka jest ciągle aktualna , gdyż osób potrzebujących przybywa.

Dary można składać od poniedziałku do piątku w Gliwicach przy ulicy Ziemowita 2 .

obraz przedstawia dary złozone przez